START

Weź udział w grze terenowej, a dowiesz się więcej o fascynującym świecie chrząszczy żyjących w Wielkopolskim Parku Narodowym.

Wszyscy zainteresowani przyrodą Wielkopolskiego Parku Narodowego mogą wziąć udział w grze terenowej powstałej w ramach realizowania projektu pt.: „Chrząszcz brzmi w trzcinie nie bez przyczyny”.

Warunkiem koniecznym uczestnictwa jest dysponowanie smartfonem wyposażonym w czytnik kodów QR.

Na potrzeby zabawy na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego wyznaczono trasę pieszą liczącą ok. 3 km, która rozpoczyna się i kończy na stacji turystycznej Osowa Góra. Na trasie ukryto kilkanaście zagadek w formie QR-kodów. Zadaniem uczestników jest znalezienie ukrytych QR-kodów, zeskanowanie i zapisanie na papierowej karcie gry poprawnej odpowiedzi na zadaną zagadkę. Rozwiązanie wszystkich zagadek pozwoli odkryć hasło, które kończy grę i uprawnia do odbioru nagród.

Gra z założenia ma zagwarantować nie tylko dobrą zabawę, ale też stworzyć warunki do poszerzenia wiedzy o chrząszczach. W grze może wziąć udział każdy chętny, niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania.

Pamiętaj! Biorąc udział w grze terenowej, znajdujesz się na obszarze Wielkopolskiego Parku Narodowego – koniecznie zapoznaj się z regulaminem przebywania na jego terenie. Każdy z QR-kodów znajduje się przy szlaku turystycznym, z którego pod żadnym pozorem nie należy schodzić.

Przebieg gry

1. Przed wyruszeniem na trasę zaopatrz się w kartę gry, którą możesz wydrukować w domu lub otrzymać bezpłatnie w siedzibie Dyrekcji w punkcie sprzedaży przy Muzeum Przyrodniczym  w Jeziorach. Wcześniej warto zapoznać się również z informacjami o projekcie „Chrząszcz brzmi w trzcinie nie bez przyczyny”.

2. Punkt początkowy gry zlokalizowany został przy witaczu: WIELKOPOLSKI PARK NARODOWY, znajdującym się przy parkingu stacji turystycznej Osowa Góra. Na miejscu ukryty został pierwszy QR-kod, który po zeskanowaniu za pomocą czytnika wprowadza uczestników w świat chrząszczy.

3. Następnie korzystając ze wskazówek zawartych w karcie gry należy udać się w trasę w celu odnalezienia kolejnych przystanków z QR-kodami zawierającymi zagadki.

4. Rozwiązanie do każdej odnalezionej pod QR-kodami zagadki należy wpisać we właściwe pola na karcie gry.

5. Przebycie całej trasy i rozwiązanie wszystkich zadań pozwoli odkryć hasło i nabyć uprawnienia do odbioru nagrody w Siedzibie Dyrekcji Parku w Jeziorach w czasie otwarcia Muzeum Przyrodniczego w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 15:00 oraz w niedzielę w godz. 10.00 – 17.00 (tylko w sezonie letnim). Z godzinami pracy Muzeum można się zapoznać tutaj.

ŻYCZYMY DOBREJ ZABAWY!